Pašvaldību darba organizācija

BACK

Tiešsaistes mācības. Pašvaldības pakalpojumu un funkciju izmaksu optimizēšana – praktiski ieteikumi. 27. janvārī

Sākums: 09:30

Start date:
27. January, 2022
End date:
27. January, 2022
Address:
Tiešsaiste, izmantojot digitālo platformu ZOOM
Price:
20.00 €
Price:
4.2 €
Price:
24.2 €
Target audience:
pašvaldību un iestāžu vadītājiem, deputātiem, auditori, ekonomisti

Sorry, this entry is only available in Latvian.

Kurss paredzēts pašvaldību darbiniekiem, lai sekmētu izpratni par pakalpojumu un pašvaldības funkciju faktisko pašizmaksu. Kā pieņemt ekonomiski pamatotus lēmumus reorganizējot un apvienojot vai izvēloties ārpakalpojumu.

Kursa formāts –  dalīties praktiskā pieredzē kā pašvaldība risina dažādus izaicinājumus. Dalībniekiem ir iespēja iepriekš iesūtīt savus jautājumus saistībā  izmaksu noteikšanu.

 Tēmas:

1.Izmaksu samazināšanas iespējas apvienojot amatus. Darba ražīguma paaugstināšana. Štatu saraksta analīze. Kā palielināt darbinieku atalgojumu. Darbinieku noslodzes analīze. Praktiski piemēri.

2.Alternatīvie risinājumi. Ārpakalpojuma izvērtējums. Ieguvumi no centralizētiem iepirkumiem, procedūru un dokumentu standartizācijas. Praktiski piemēri.

3.Ekonomiskās aplēses, izmaksu sadale pa funkcijām. Visu izmaksu apzināšana. Cik patiess ir uzskats “tas mums neko nemaksā”?  Vai mūsu pieņēmumi atbilst tam, ko rāda skaitļi? Praktiski piemēri.

Par pasniedzēju:

Uzkrāta darba pieredze strādājot pašvaldībā 10 gadus par ekonomistu-finanšu konsultantu, iekšējo auditoru un pakalpojumu kvalitātes speciālistu. Dalība VARAM darba grupā par valsts finansējuma sadales modeļa izstrādi Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru darbības uzturēšanai.

Ikdienas pienākumi: Pašvaldības budžeta sastādīšana. Iesaiste Attīstības programmu un rezultatīvo rādītāju izstrādē. Priekšlikumu sagatavošana vadībai par personāla noslodzes optimizēšanu. Pašizmaksu aprēķinu metodika telpu nomai, iestāžu funkcijām un pakalpojumiem. Priekšlikumu sagatavošana vadībai pašvaldības procesu un pakalpojumu uzlabošanai. Kontrollapu, pakalpojumu aprakstu un veidlapu, aptaujas veidlapu, iekšējo instrukciju un procesu aprakstu, saistošo noteikumu izstrāde.

 

Nodarbību norises laiks: plkst. 9:30-11:30

Dalības maksa: EUR 20.00 + PVN. Kopā EUR 24.20

Bankas rekvizīti:
SEB banka,
norēķinu konts: LV95UNLA0034106573100,
bankas kods UNLALV2X.

Pārskaitījumā lūdzam norādīt rēķina numuru.

Apliecinājums: Mācību dalībnieki saņems Latvijas Pašvaldību mācību centra apliecību. Skenēta apliecība tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pasta adresi.


Pieslēgšanās tiešsaistei tikai pēc iepriekšējās rakstiskas pieteikšanās:

  • aizpildiet pieteikuma anketu;
  • pieteikumā norādiet e-pasta adresi, uz kuru gaidīsiet uzaicinājumu dalībai mācībās;
  • pārliecinieties, ka savā ierīcē esat instalējuši ZOOM aplikāciju (Zoom Client for Meetings https://zoom.us/download)
  • uz norādīto e-pasta adresi saņemiet uzaicinājumu pieslēgties nodarbībai .

LPMC adrese: Biķernieku iela 4, Rīgā, LV-1039.

Ja Jums ir jautājumi, lūdzu rakstīt mums uz e-pastu: lpmc@lpmc.lv  vai zvanīt pa tālruņiem: 67551217, 67552252, mob.tel. 29111659.