Tiešsaistes mācības. Zemesgrāmatā ierakstīto nekustamo īpašumu sastāva un nostiprināto tiesību apjoma, apgrūtinājumu, aprobežojumu identifikācija un to nostiprināšana saskaņā ar izmaiņām normatīvajos aktos. 29.maijā

Mācību datums: 29.05.2020

Norises vieta: Tiešsaiste, izmantojot digitālo platformu ZOOM

Cena: 36.30 €

Tēmas:

Zemesgrāmatu nodalījumu ierakstu skaits un apjoms ar katru gadu arvien palielinās un to izpratne kļūst arvien sarežģītāka.

Semināra ietveros tiks aplūkots zemesgrāmatā ierakstīto nekustamo īpašumu sastāvs, nostiprināto tiesību apjoms, apgrūtinājumi, aprobežojumi, to identifikācija un nostiprināšana (ierakstu, atzīmju grozīšana, tostarp to izsakot jaunā redakcijā, ierakstu aktualizācija, to starp uz kadastra paziņojumu pamata, ierakstu konsolidācija) zemesgrāmatu procesā kopsakarībā ar izmaiņām normatīvajos aktos (spēkā ar 2019.gada 1.decembri un 2020.gada 1.janvāri).

Seminārā paredzētais zemesgrāmatu nodalījumu apskats un skaidrojums sekmēs labāku zemesgrāmatu ierakstu satura izpratni, savstarpējo saistību un palīdzēs novērst  nepilnības vai kļūdas, sagatavojot darījumu dokumentus un aizpildot nostiprinājuma lūgumu formas (tostarp, to papildus nosacījumos norādāmo informāciju).

Zemesgrāmatu prakse liecina, ka ļoti aktuāls ir jautājums par nekustamā īpašuma sastāva, to apgrūtinājumu un nostiprināto tiesību apjoma, to aprobežojumu, nodrošinājumu identifikāciju, jo sevišķi nekustamā īpašuma sastāva izmaiņu gadījumos, kā arī  kopīpašumos ar kopējas lietas dalīto lietošanu, to starp, dzīvokļu īpašumos ar  atsevišķām lietošanas tiesībām uz virszemes autostāvvietām un zemi (Civillikuma 1070.p.).

Tiesnešu lēmumi, ar kuriem iesniegtie nostiprinājuma lūgumi atstāti bez ievērības visumā vai daļā, liecina par to, ka nepieciešams analizēt un apkopot šo atteikumu galvenos iemeslus un motīvus, lai sekmētu civiltiesisko darījumu apriti zemesgrāmatu procesā.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktuālo tiesu praksi zemesgrāmatu lietās, pārsūdzot zemesgrāmatu tiesnešu lēmumus apgabaltiesā un Augstākajā tiesā, kā arī ar atsevišķiem tiesas nolēmumiem, kuri ir pieņemti prasības kārtībā lietu tiesībās.

!!! Lai mācības būtu maksimāli noderīgas, lūgums jau iepriekš uz e-pastu lpmc@lpmc.lv sūtīt Jums interesējošus jautājumus!

Lektore: Ilga Neimane, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesnese.

Nodarbību laiks: 10.00 - 13.00

Dalības maksa: EUR 30.00 + PVN. Kopā EUR 36,30.

Samaksas veids - ar pārskaitījumu, saskaņā ar saņemto rēķinu.

Bankas rekvizīti: SEB banka, norēķinu konts: LV95UNLA0034106573100, bankas kods UNLALV2X. Pārskaitījumā obligāti jānorāda rēķina numurs.

Mācību dalībnieki saņems Latvijas Pašvaldību mācību centra apliecību. Skenēta apliecība tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pasta adresi.

Pieslēgšanas tiešsaistei tikai pēc iepriekšējās rakstiskās pieteikšanās:

  • aizpildot zemāk esošu pieteikuma anketu
  • Lūgums, aizpildot anketu, pie vārda, uzvārda norādīt arī Jūsu personas kodu, lai mēs varētu uzskaitīt Jūsu mācību apmeklējumu un sagatavot apliecību
  • pēc pieteikuma saņemšanas nosūtīsim Jums aizpildīšanai anketu, lai precizētu maksātāja rekvizītus
  • pieslēgšanās mācību tiešsaistei būs iespējama tikai pēc e-pastā saņemtā uzaicinājuma
  • UZMANĪBU!!! Pildot pieteikumu norādīt tādu e-pastu, kur Jūs mācību norises dienā varat pieslēgties un saņemt uzaicinājumu.

Lai Jūs varētu pieslēgties ZOOM platformai, lūdzu iepriekš reģistrēties un instalēt ZOOM aplikāciju (Zoom Client for Meetings): https://zoom.us/download

LPMC adrese: Biķernieku iela 4, Rīgā, LV-1039. Ja Jums ir jautājumi, lūdzu rakstīt mums uz e-pastu: lpmc@lpmc.lv  vai zvanīt pa tālruņiem: 67551217, 67552252, mob.tel. 29111659.

Atpakaļ uz: Sākums

Mācību kalendārs
Piesakies mācībām

Augusts 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
  1 2
03
04
05
06
07
8 9
10
11
12
13
14
15 16
17
18
19
20
21
22 23
24
25
26
27
28
29 30
31