11.09.2020

Administratīvā pārkāpuma process Administratīvās atbildības likuma ietvarā. Novitātes un lielākie izaicinājumi. 11.septembrī

Mācību datums: 11.09.2020

Norises vieta: Biķernieku iela 4, Rīga

Cena: 50.82 €

Mērķis: palīdzēt ikvienam tiesību piemērotājam sekmīgāk un ātrāk apgūt administratīvās atbildības tiesiskā regulējuma izmaiņas, akcentējot kā būtiskākās novitātes, ko līdz šim Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nereglamentēja, tā arī būtiskākās atšķirības, salīdzinot Administratīvās atbildības likuma un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa tiesisko regulējumu.   

Mērķauditorija: jebkurš interesents ar priekšzināšanām – kā tiesību normu piemērotājs, tā arī potenciālais lietas dalībnieks, īpaši ikviena valsts vai pašvaldību amatpersona, kuras kompetencē ir administratīvā pārkāpuma process, kā arī juristi, kas aizstāv vai pārstāv lietas dalībniekus.

Mācību tēmas:

 1. Administratīvā pārkāpuma procesa reformas būtība.
 2. Likuma vispārīgie noteikumi.
 3. Administratīvais pārkāpums. Atbildība.
 4. Administratīvais sods.
 5. Administratīvā pārkāpuma procesa principi.
 6. Personas statuss procesā.
 7. Procesuālās sankcijas un procesuālie piespiedu līdzekļi.
 8. Konfiskācija.
 9. Procesuālie izdevumi.
 10. Procesuālie dokumenti.
 11. Izmeklēšanas darbības.
 12. Administratīvā pārkāpuma procesa stadijas iestādē.
 13. Tiesvedības vispārīgie noteikumi.
 14. Ieskats sodu izpildes jautājumos. 

Lektore – Inga PUTRA, Zemgales rajona tiesas tiesnese. Specializējas krimināllietu un administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanā. Tiesnese no 2009.gada jūlija. Pirms tiesneša karjeras strādāja Valsts ieņēmumu dienestā (Juridiskajā pārvaldē), cita starpā specializējās arī administratīvo pārkāpumu lietās. Darba pieredze saistīta ar administratīvo pārkāpumu lietvedību jau no 2001. gada.

!!!Lai seminārs būtu maksimāli noderīgs, lūgums jau iepriekš uz e-pastu lpmc@lpmc.lv  sūtīt jautājumus par tiesību normu piemērošanu, kā arī lūdzam precīzi aprakstīt lietas faktiskos apstākļus un citēt piemērojamās tiesību normas.

Nodarbību laiks: plkst. 10.00 - 13.00, Biķernieku ielā 4, Rīgā. Jābrauc ar 14.,17. trolejbusu no Centra līdz pieturai "Struktoru iela".  
    
Semināra dalībnieki saņems "Latvijas Pašvaldību mācību centra" apliecību.

Dalības maksa: Dalības maksa: 42.00 EUR + PVN (cena ar PVN 50.82 EUR).

Samaksā iekļauti izdales materiāli un pusdienas.
   
Apmaksu var veikt skaidrā naudā, kā arī ar pārskaitījumu. Bankas rekvizīti: SEB banka. Norēķinu konts: LV95 UNLA 0034 1065 7310 0, bankas kods UNLALV2X. Pārskaitījumā lūdzam norādīt rēķina numuru.

Lūdzam Jūs iepriekš pieteikt savu dalību mācībās:

 • aizpildot pieteikuma anketu;  
 • rakstot e-pastā: lpmc@lpmc.lv
 • vai zvanot pa tālruņiem: 67551217, 67552252, mob.tel. 29111659

Atpakaļ uz: Mācības