Tiešsaistes mācības. Pašvaldību budžeta veidošana – praktiski ieteikumi. Pašvaldības pakalpojumu visu izmaksu apzināšana. 16.oktobrī

Mācību datums: 16.10.2020

Norises vieta: Tiešsaiste, izmantojot digitālo platformu ZOOM

Cena: 30.25 €

Kurss paredzēts pašvaldību un iestāžu vadītājiem ar ne-ekonomisko izglītību, lai sekmētu vadītāju izpratni par pakalpojumu pašizmaksu, visu izmaksu apzināšanu, kā arī dalīties ar pieredzi, kur var ietaupīt un kā analizēt budžeta pieprasījumu pamatotību. Sniegt zināšanas par iespējām pieņemt ekonomiski pamatotus lēmumus reorganizējot un apvienojot.

Kursa mērķis - dalīties pieredzē kā pašvaldība dažādus izaicinājumus risina praktiskajā dzīvē.

Tēmas:

  1. Budžeta sagatavošanas process un laika grafiks. Ieguvumi apstiprinot budžetu decembrī. Kā analizēt un samazināt augošos iestāžu pieprasījumus budžeta tāmēs – ekonomista un auditora skatījums. Vai iestāžu budžetos nepieciešamas rezerves. Vai vēsturiskās funkcijas šodien ir vajadzīgas. Kā novērst līdzekļu iztērēšanu iestāžu budžetos gada beigās. Iestāžu vadītāju izpratnes un uzticēšanās veidošana.  Dalībniekiem  ir iespēja iepriekš iesūtīt vairāk interesējošos jautājumus/tēmas saistībā ar budžeta procesu.
  2. Izmaksu samazināšanas iespējas. Štatu saraksta analīze. Kā palielināt darbinieku atalgojumu. Darbinieku noslodzes analīze. Ārpakalpojuma izvērtējums. Praktiski piemēri.
  3. Ekonomiskās aplēses, izmaksu sadale pa funkcijām. Praktiski piemēri.
  4. Visu izmaksu apzināšana. Cik patiess ir uzskats “tas mums neko nemaksā, šādi ir lētāk”?  Vai mūsu pieņēmumi atbilst tam ko rāda skaitļi? Praktiski piemēri.
  5. Diskusija: Vai ir iespējams/vēlams visus ienākumus/peļņu nesošos pakalpojumus novirzīt privātajam sektoram? Vai šķērdotācijas ir vēlamas sabiedrisko pakalpojumu uzturēšanai kultūras jomā? Vai rezultatīvie rādītāji spēj nodrošināt virzību uz priekšu vai arī var izraisīt negatīvas sekas? Kā vienots programmnodrošinājums var uzlabot pašvaldību darbu? Kurus jautājumus pašvaldības varētu risināt kopīgi izmantojot LPS resursu?

Dalībniekiem  ir iespēja iepriekš iesūtīt vairāk interesējošos jautājumus/tēmas saistībā ar budžeta procesu uz e-pastu: lpmc@lpmc.lv

Par pasniedzēju:  Uzkrāta darba pieredze strādājot pašvaldībā 8 gadus par ekonomistu - finanšu konsultantu, iekšējo auditoru un pakalpojumu kvalitātes speciālistu. Ikdienas pienākumi: Pašvaldības budžeta (t.sk. iestāžu budžetu) sastādīšana. Iesaiste pašvaldības Attīstības programmu un rezultatīvo rādītāju izstrādē. Priekšlikumu sagatavošana vadībai  par personāla noslodzes optimizēšanu. Pašizmaksu aprēķinu izstrāde telpu nomai, iestāžu veiktajām funkcijām un iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem. Priekšlikumu sagatavošana vadībai pašvaldības pakalpojumu pilnveidošanai un uzlabošanai, kontrollapu, pakalpojumu veidlapu, instrukciju izstrāde.

Nodarbību norises laiks: plkst. 13.00 - 15.00

Dalības maksa: EUR 25.00 + PVN. Kopā EUR 30.25.

Samaksas veids - ar pārskaitījumu, saskaņā ar saņemto rēķinu.

Mācību dalībnieki saņems Latvijas Pašvaldību mācību centra apliecību. Skenēta apliecība tiks nosūtīta uz Jūsu norādīto e-pasta adresi.

Bankas rekvizīti: SEB banka, norēķinu konts: LV95UNLA0034106573100, bankas kods UNLALV2X. Pārskaitījumā obligāti jānorāda rēķina numurs.

Pieslēgšanas tiešsaistei tikai pēc iepriekšējās rakstiskās pieteikšanās:

  • aizpildot zemāk esošu pieteikuma anketu
  • Lūgums, aizpildot anketu, pie vārda, uzvārda norādīt arī Jūsu personas kodu, lai mēs varētu uzskaitīt Jūsu mācību apmeklējumu un sagatavot apliecību
  • pēc pieteikuma saņemšanas nosūtīsim Jums aizpildīšanai anketu, lai precizētu maksātāja rekvizītus
  • pieslēgšanās mācību tiešsaistei būs iespējama tikai pēc e-pastā saņemtā uzaicinājuma
  • UZMANĪBU!!! Pildot pieteikumu norādīt tādu e-pastu, kur Jūs mācību norises dienā varat pieslēgties un saņemt uzaicinājumu.

Lai Jūs varētu pieslēgties ZOOM platformai, lūdzu iepriekš reģistrēties un instalēt ZOOM aplikāciju (Zoom Client for Meetings): https://zoom.us/download

LPMC adrese: Biķernieku iela 4, Rīgā, LV-1039. Ja Jums ir jautājumi, lūdzu rakstīt mums uz e-pastu: lpmc@lpmc.lv  vai zvanīt pa tālruņiem: 67551217, 67552252, mob.tel. 29111659.

Atpakaļ uz: Mācības

Mācību kalendārs
Piesakies mācībām

Decembris 2020
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 
01
02
03
04
5 6
07
08
09
10
11
12 13
14
15
16
17
18
19 20
21
22
23 24 25 26 27
28
29
30 31